دیابت یار ; وبلاگ اختصاصی دکتر مهدی شادمانی (دیابتولوژیست)

هر فرد دیابتی و خانواده اش وظیفه دارند با افزایش دانش خود راجع به دیابت، این بیماری خاموش را کنترل نموده و سهمی در تأمین سلامت خود داشته و گامی در کاهش هزینه های سرسام آور عوارض این بیماری که بالغ بر 1000،000،000،000 (هزار ملیارد تومان) در سال در ایران می باشد، بردارند. من در این وبلاگ سعی کرده ام بتدریج و با کمک شما گامی کوچک در افزایش آگاهی تان بردارم. بدون شک آگاهی از انتقادات شما می تواند به من کمک کند تا این وبلاگ را کاربردی تر نمایم. منتظر دیدن نظرات شما هستم. سپاسگزارم

تست دایره آبی Blue Circle Test
ساعت ٢:٠٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٧ بهمن ۱۳۸٩ 

به مبارزه بر ضد دیابت بپیوندید- تست دایره ی آبی را انجام دهید

 

فدراسیون بین المللی دیابت در ارتباط با موضوع آموزش و پیشگیری از دیابت بعنوان بخشی از کمپین روز جهانی دیابت 2009-2013 ، و بمنظور نشان دادن عوامل خطر دیابت تیپ 2 و ترویج گام های مؤثری که انسان ها می توانند برای کنترل شیوه ی زندگی شان بردارند دست به ابتکار نوینی زده است.

تست دایره ی آبی یک درخواست تعاملی آنلاین (اینترنتی) است که به بازدید کنندگانش این امکان را می دهد تا در مورد عوامل خطر دیابت تیپ 2 یاد بگیرند و آن دسته از عواملی را که آنها را تهدید می کند انتخاب کرده، و راهکارهایی که می توانند در جهت کاستن از این خطرات به آنها کمک کند، طی یک گزارش شخصی تهیه و ارسال نمایند.

تست دایره ی آبی به زبان های انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی در آدرس www.worlddiabetesday.org/bluecircletest  در دسترس است. از افراد و سازمانها درخواست می شود تا با قرار دادن این درخواست اینترنتی در وب سایت یا صفحه ی وب خودشان، و یا با شرکت در این تست در آدرس اینترنتی آن، برای ترویج آن کمک کنند. تست دایره ی آبی همچنین می تواند بعنوان بخشی از رویداد آگاهی بخش روز جهانی دیابت شرکت کننده ها – بویژه گروه عام جامعه – را در این طرح شرکت دهد.